راز گریه های آیه الله بهجت در آخر نمازهایش

آیه الله بهجتدر چندین سایت مذهبی و خبری نوشته هایی رو مشاهده کردم که به اصطلاح پرده از گریه های آخر نماز ِ عالم روحانی محمدتقی بهجت بر میدارن، اما با عقل ناقص خودم هرچی سبک و سنگین کردم دیدم این نمیتونه چیزی باشه جز شیطنت عده ای آدم که دانسته و ندانسته خواستن این عالم بزرگ رو به درجه ی امثال ما آدمهای معمولی تنزل بدن که با دیدن در یه باغ اینطور از خود بیخود میشه.

ابتدا متن زیر رو که از سایت فارس نیوز برداشتم رو مطالعه کنید و بعدش حرفای منم بخونید.

نکته : ظاهرا یکی از نماز گزاران آیه الله ایشون رو در خواب میبینه و …

خوشحال بودم و پشت آقا نماز می‌خواندم، یک دفعه تعجب کردم، دیدم در جلوی آقا، روبروی محراب یک دربی باز است به یک باغ بزرگ و آباد، آخه این در رو کی باز کردند؟ اصلا قم چنین باغ بزرگی نداره، تعجب کردم، باغ سر سبز و پر از میوه‌ای بود، خدای من این باغ کجا بوده؟ در همین افکار بودم که به سلام آخر نماز رسیدیم، در انتهای نماز و هنگام سلام نماز درب باغ محکم بسته شد، یک لحظه از خواب پریدم.

یعنی من خواب بودم؟ آقا جواب سئوال من رو در خواب دادند، پس راز این فریاد بلند آقا هنگام سلام نماز درد دل کندن از آن باغ آباد و بازگشت به زمین خاکی بود؟ به دلیل این درد آقا فریاد می‌کشید، من جواب سئوالم رو گرفته بودم و پس از آن سه سال دیگر عاشقانه هر روز صبح برای نماز به قم می‌رفتم و سپس به تهران بازمی‌گشتم تا آقا رحلت کردند.»

منبع نوشته : فارس نیوز

آیت الله بهجت به گفته خیلی ها یکی از بهترین شاگردان آیت الله سید علی آقا قاضی رحمه الله بود که از دریای معرفت ایشون مروارید صید میکرد، چطور میشه شاگردی با این درجه از معرفت این حرف استادش رو نادیده بگیره که گفته بود :

چنان چه در بین نماز و با قرائت قرآن و یا در حال ذکر، فکری برای شما پیش آمد و یا صورت زیبایی را دیدید و یا بعضی از جهات دیگر عالم غیب را مشاهده کردید، توجه ننمایید و دنبال عمل خود باشید!

حالا یه عده بیان با خبر سازی که فلانی توی نمازش به یه در باغ گول میخورده و از حال میرفته و مثل بچه ها گریه میکرده که من باغمو میخوام به نظر من اصلا عاقلانه و عابدانه نیست.

و همچنین بخوانید :   دخترم با تو سخن میگویم

چرا کسی این برداشت رو نکرد که شاید از شوق و حال  سلام آخر نماز به پروردگارش و ائمه معصومین و برگشت از اون حال روحانی به زمین خاکی و همنشینی با آدمهایی مثل من به گریه می افتاده ؟

این فقط نظر من از روی چیزایی که میدونستم و میخوندم بود، شاید شما نظر متفاوتی داشته باشید!!
نظرتون چیه ؟ارسال نظر

3 نظر

 1. مهشید گفت:

  منم با نظر شما موافقم، مرسی

 2. mjk گفت:

  به این میگن یه منظق درست.
  نظرتون کاملا درسته.

 3. علی گفت:

  موافقم.
  مطمئنا این بزرگ مرد بخاطر جدایی از باغ و گلشن گریه نمیکردن …

  من الله توفیق برادر