به بهانه فرا رسیدن انتخابات …

نمیشه گفت به کی رای بدید، چون هر کسی یه معیارهایی برای رای دادن به نامزدی داره
اصولا هر کسی باید به کسی رای بده که مناسب و صالح و خادم شهر و کشورش باشه نه فاتح کرسی ریاست و پرکننده جیب یاران.

اما میگم که به یکسری اشخاص حتما رای ندید!!!!
حالا سلیقه شما هر جور که میخواد باشه، ولی یکسری افراد هستند که با هیچ سلیقه ای جور در نمیان، مگر اینکه دیگه سلیقه تون خیلی یکجوری باشه!!!!

انتخابات

رای ندید به اونایی که شهوت قدرت کورشون کرده و به هر وسیله ای میخوان انتخاب شن!
این همه تلاش و له له زدن و دست به هر کاری زدن فقط برای خدمت به خلق؟
خدمت به خلق و مسئولیت اجتماعی، یکی از کارهای بسیار طاقت فرسایی هست که معمولا اگر کمی دقت کنید تمام افرادی که کمی صلاحیت و علم داشته باشن سعی میکنن تا مجبور نشن که اون پست رو برعهده بگیرن ازش دوری میکنن، چون میدونن خدمت سختیه و حق و ناحق توش فراوونه و کسی که انتخاب میشه بار بسیار سنگینی روی دوششه!!
باید از وقت خودت بزنی، از وقت خانوادت بزنی، از تفریحات و زندگیت بزنی؛ تازه علم و دانش اون کار هم داشته باشی و حتی بتونی حرف تازه ای برای مدیریت داشته باشی که بتونی مدیر یا نماینده خوبی بشی.
پس چی میشه که یه عده اینطور با ولع دنبال بدست آوردن این پست مشکل هستن ؟
برای رضای خدا؟

کسی که از همون اول با پایمال کردن حق این و اون میخواد انتخاب بشه آیا لایق قدرته ؟
سالی که نکوست از بهارش پیداست
یک نمونه ش رو عرض میکنم
تو شهری که زندگی میکنید چند تا دیوار رو دیدید که مزین به نام زیبای نامزدهای انتخاباتی باشه؟ با انواع اسپری های رنگی رو دیوارها و ساختمون ها و هر جا که دستشون رسیده نامزد خودشون رو تبلیغ کردن

این کثیف کردن دیوار پا گذاشتن رو حق طبیعی شهروندان نیست؟
همه حق دارن برای اینکه روحیه بهتری داشته باشن و اعصابشون راحتتر باشه از فضای زیبای شهری استفاده کنن
از مناظر دلپذیر بهره ببرن
نه دیوارهایی که روشون با بدترین خط و نقاشی کودکانه نوشته رای ما دکتر باقلوا راحت الحلقوم .

شاید بگید خود نازمرد ها مقصر نیستن!! شاید خبر ندارن و افرادشون سر خود این کار رو دارن میکنن
خب اگر فرض رو بر بیخبری نامزد بزاریم که کار بدتر میشه!!!! نامزدی که تعداد محدود زیر دست خودشو نمیتونه توجیح و کنترل بکنه چطور میخواد یه شهر و کشور رو اداره بکنه ؟

بی طرفی معنادار شهرداریها نسبت به خلاف نامزدها :

و همچنین بخوانید :   شنای پاییزی

نمیدونم چرا شهرداری ها عکس العملی به این کار خلاف (دیوارنویسی) نشون نمیدن
ولی حتی یه بنر بخوای بزنی توی محوطه شهری باید بابتش اجازه بگیری!!!!!
آیا برخورد قاطع فقط مال دستفروشاست که کنار خیابون بساط میکنن تا شکم زن و بچه شون رو سیر کنن ؟
به نظر من اول باید برای هر نامزدی مبلغ بسیار زیادی جریمه بابت این کار زشت تعیین بشه و دوم شهرداری باید پول رنگ آمیزی تمام دیوارهایی که روشون رو با اسپری نام نماینده ها با شعارهای پوچشون شون نوشته شده رو ازشون بگیره و دیوار رو یه رنگ آمیزی خیلی زیبایی بکنه تا بعد از اونم کسی نتونه روش چیزی بنویسه، بارها دیدم برای پوشوندن نام ها و شعارها، شهرداری فقط یه اسپری سفید یا سیاه خریده زده روی اونا که فقط اونا مشخص نباشن و چهره دیوارو زشت تر از گذشته کرده، مثل تصویر زیر.

دیوارنویسی

اسپانسرهای مهربان :

یه نماینده اینهمه پول تبلیغات و اجاره دفتر و هزینه بنر و بروشور و کارت ویزیت رو از کجا میاره ؟
خودش اگر اینقدر درآمد داشت که نمیرفت نماینده بشه!!!!
یه افرادی یا سازمانی هستن که ازش حمایت میکنن و در نهایت اگر پیروز میدان شد به اندازه سالهای خدمتش ازش استفاده میکنن.
اگر نشد هم سازمان یه سرمایه گذاری ای کرده بود که حالا موفق نشده!! ضرری نکرده

خریدن رای

مقام معظم رهبری : آن نماینده ی مجلسی که با پول فلان شرکت و فلان کمپانی و فلان ارباب و فلان پولدار توی مجلس بیاید، مجبور است آنجائی که آن ها لازم می دانند، قانون جعل کند، قانون بردارد، توسعه و تضییق در قانون بکند. این نماینده به درد مردم نمی خورد. نه باید به مراکز ثروتهای شخصی متصل بود، و نه به طریق اولی به ثروتهای عمومی. کسی بیاید از پول بیت المال مصرف کند، برای اینکه به وکالت مجلس برسد؛ این دو برابر اشکال دارد، اشکال مضاعف دارد. این ها را باید مردم مراقب باشند.
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی ۱۹/۱۰/۱۳۹۰

خودجوش ها :

خودجوش ها دو دسته هستن، منفی و مثبت
ظاهرشون شبیه همه، کارکردشون شبیه همه و نتیجه شونم تقریبا شبیه همه اما نیتشون با هم فرق داره و تاثیری که در نتیجه انتخابات دارن از زمین تا آسمون متفاوته.

یک عده هستند که خدا خیرشون بده، اینا خودجوش در دفترها و ستادهای انتخاباتی برای نماینده مورد نظر فعالیت میکنن، و خب اگر نماینده رای آورد و انتخاب شد باید یه جوری از خجالت دوستان در بیاد دیگه، یه پستی، سمتی، چیزی …
اینا خودجوش منفی هستن.

و همچنین بخوانید :   درباره فیلم سینمایی محمد رسول الله

کاریکاتور انتخابات
شاید کمی بی انصافی باشه و شامل حال همه نشه اما برای خیلی ها حرفم صادقه، اگر این دوستان کار درست و حسابی یا توان فعالیت مثبت داشتن که وقتشون رو در ستاد تبلیغاتی به پوستر چسبوندن هدر نمیدادن، حالا فکرشو بکنید نماینده محترم همین افراد رو میکنه مسئول کارهای یک شهرستان!!! تو خود حدیث مفصل بخوان که کارهای اون بخش و شهر و کشور چطور پیش میره و به چه وضعی دچار میشه وقتی که پستها بجای افراد لایق دست این اشخاص بیفته.

 

و اما خودجوش مثبت
ناگفته نمونه خیلی ها رو دیدم فقط بخاطر اینکه فلان نماینده از نظرشون صالح هست کارشون رو مدتی تعطیل کردن و اندازه توانشون براش فعالیت کردن تا چند تا نماینده نالایق دیگه با هزار تا خلاف و حق کشی انتخاب نشه و برای مدت چهار سال حق یک شهر و کشور رو لگد مال نکنه، دست این افراد رو باید بوسید، اما چیزی که معمولا گیرشون میاد انواع برچسب های ناجوانمردانه است که از طرف یک سری مخالف بهشون میچسبونن و سعی میکنن کاری کنن که نتونن به فعالیتشون ادامه بدن. غافل از اینکه همیشه خدا افرادی رو برای رضای اون تلاش میکنن از گزند دیگران حفظ میکنه.

تبلیغات سالم : 

شعارهای انتخاباتی

اینی که نماینده میشه یهویی که نمیاد نامزد بشه!! خب قبلش یه سِمَتی داشته
یجای دیگه کار میکرده، این باید اونجا خودشو نشون داده باشه، باید جوری کار کرده باشه که به محض شنیدن نامش مردم بگن من به این رای میدم، چون این فلان جا ۴ سال سازندگی کرد، به مردم اون منطق خدمت کرد.
شخصی که بعد از ۴ سال نماینده بودن دوباره میاد نامزد میشه و رای میخره!!!!!! آیا واقعا لیاقت نمایندگی دوباره رو داره؟

و اما بسیار بسیار متاسفانه :

یک عده هم هستن که با اینکه حرفی برای گفتن دارن و آدم خوبی هستن و بفکر خدمت، اما دیگه از اونور بوم افتادن
اینا بجای اینکه بیان پا به عرصه بزارن و دست ناخلف ها رو از سفره ملت کوتاه کنن منتظرن که مثل قضیه حضرت علی ملت بریزن دم در خونشون و حسن و حسینشون رو زیر پا له کنن و رو دست بیارتشون تا مجلس.

این افراد به زور و جبر وظیفه میان و یه ثبت نامی میکنن؛ اما هیچ گونه عمل مثبت دیگه ای انجام نمیدن و منتظرن که به فضل رحمت الهی خود بخود توسط مردم دیده بشن و مهرشون در دل مردم جای بگیره و ملت بهشون رای بدن. اگر رای نیاوردن هم که وظیفه خودشون رو انجام دادن دیگه !!! دِینی به کسی ندارن !!!!

و همچنین بخوانید :   جور زمانه ای به نام وام ازدواج

یک عده (خودجوش مثبت) جور این افراد رو به دوش میکشن و با تمام توان برای رضای خدا برای این افراد فعالیت میکنن که در نهایت بخاطر کم کاری خود نامزد از دور انتخابات حذف میشن.

به نظر من این افراد هرچند که شاید تقوا پیشه کردن و سعی دارن حقی ضایع نشه اما حق خیلی ها رو ضایع کردن از جمله افرادی که برای داشتن یه نماینده خوب تلاش کردن و لیاقتش رو داشتن اما بخاطر کم کاری این نامزد ازش محروم بودن. و نه تنها دینی ادا نکردن و همچنان بدهکارن که بایدبخاطر این کم کاری روزی در محضر خدا به مردم پاسخ بدن.

در نهایت :
انتخاب نماینده کار سختی نیست اگر منصفانه نگاه کنیم
فردی که از حق کشی کوچک نمیگذره، از حق خوری بزرگ هم ابایی نداره
حق کشی از همینجا ها شروع میشه
اول حق زیبایی شهرت رو ازت میگیرن
بعد رایی که به هزار زحمت و تحقیق به آدم صالح دادی رو با خریدن فله ای و گله ای رای دیگران لگد مال میکنن
بعد هم مثلا بجای تو برای مملکتت تصمیم میگیرن ، اما در عمل تصمیمی میگیرن که به نفع خودشونه و به نفع افرادی که اسپانسر شدن براشون.
و بعد معلومه کسی که به صندلی قدرت تکیه میزنه تو چه فکریه!! : ( از کجا شروع کنم؟ … )

پ.ن : برای دیدار نماینده ای و طرح مشکلی به دفتر یکی از اینها نامزدها رفته بودیم، با اینکه وقت قبلی داشتیم و ساعت ملاقات ولی خودش نیومد حالا هیچی، نمایندشم که فرستاد با یک ساعت و نیم تاخیر اومد…
اما دو هفته بعدش وقت تبلیغ انتخابات که شد خیلی اتفاقی ۱۱ شب تو عروسی یکی از دوستان دو تا از نامزد ها رو با همدیگه در یکجا ملاقات کردیم که از اول مجلس تا آخر مجلس میز به میز با همه دست میدادن و خوش و بش میکردن. آقای نماینده حواست باشد!! لاکن طوری نشود که ملت فکر کنند طوری شده است.

اصلح را انتخاب کنید
هنر ملت ایران و مردم شهر ها و حوزه های انتخابیه این است که دقت کنند، نگاه کنند، بشناسند اصلح را، بهترین را انتخاب کنند؛ بهترین از لحاظ ایمان، بهترین از لحاظ اخلاص و امانت، بهترین از لحاظ دینداری و آمادگی برای حضور در می دانهای انقلاب؛ دردشناسترین و دردمند ترین نسبت به نیازهای مردم را انتخاب کنند.
بیانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظیم مردم یزد ۱۲/۱۰/۱۳۸۶

و همچنان بخوانید : معیار های نماینده یک ملت انقلابی، مؤمن و شجاع از دیدگاه رهبر معظم انقلابارسال نظر