گاه نوشت

ایمیل یا جیمیل! مساله این است

زمانی که برای انجام کاری، از دوستی درخواست می کنید ایمیلش را در اختیار شما قرار دهد؛ معمولا اولین چیزی که می شنوید این جمله است : ایمیل بفرستم یا جیمیل!!
تفاوت ایمیل و جیمیل! بعد از سالها هنوز هم مانند این سوال که اول مرغ بوده یا تخم مرغ ذهن خیلی ها را درگیر خود کرده است. این حرف دقیقا مثل این است که به فردی بگویید برای شما نامه ارسال کنم؟ یا پستخانه را؟

بیاید با یک مثال ساده، تفاوت ایمیل و جیمیل را توضیح دهیم. شخصی میخواهد با شما مکاتبه کند، طبیعتا یک نامه برای شما می فرستد، نامه را در اداره پست تحویل داده و شما هم در منزل از نماینده اداره پست یا همان پستچی؛ نامه خود را تحویل میگیرید. در این مثال اداره پست یک خدمات دهنده است، که خدمتش دریافت و تحویل دادن نامه هاست.

روند الکترونیکی ارسال نامه را مرور می کنیم

شما با نوشتن لینک سایت یک خدمات دهنده در مرورگر، به یک اداره پست الکترونیکی رجوع میکنید؛ تعداد زیادی پستخانه الکترونیکی در اینترنت وجود دارند، که معروفترین آنها برای ایرانی ها عبارتند از :
یاهو (مشهور به ymail)
گوگل (مشهور به Gmail )
آتلوک (Outlook)
و کلی سایت دیگر، که سالهاست مشغول به خدمات رسانی در این زمینه هستند. شما یک ایمیل ( نامه الکترونیکی ) می نویسید، خدمات دهنده شما (مانند جیمیل یا یاهو) نامه الکترونیکی شما را در زمان بسیار کوتاهی به دست گیرنده می رساند، گیرنده باید سایت خدمات دهنده خود را باز کند و نامه الکترونیکی شما را مطالعه کند.

نکته : هر خدمات دهنده ای میتواند به هر خدمات دهنده دیگری ایمیل ارسال کند، مثلا شما از جیمیل استفاده میکنید و دوست شما از آتلوک، هیچ مشکلی برای ایمیل ارسالی شما پیش نخواهد آمد.

 تفاوت ایمیل و جیمیل

ایمیل یک خدمت الکترونیکی است، یک شبیه ساز نامه است، با امکانات بسیار بالاتر.
جیمیل یا یاهو؛ یک خدمات دهنده اینترنتی هستند، همان پستخانه قدیم خودمان، که هر کدام علاوه بر امکانات یکسان، قابلیت های مخصوص به خود را دارند.

و همچنین بخوانید :   شرکت مورچه‏ ها

فکر میکنم مشکل تفاوت ایمیل و جیمیل برای شما بعد از خواندن این نوشته حل شده باشد.
اگر کسی از شما ایمیلی درخواست کرد، هر ایمیلی که دارید، مربوط به هر خدمات دهنده ای، همان را برای او ارسال کنید. مطمئن باشید اگر منظور او خدمات دهنده خاصی باشد خودش ابتدا یا انتهای ارسال ایمیل به شما خواهد گفت.

اگر هنوز با ارسال ایمیل احساس راحتی نمی کنید آموزش تصویری ساخت ایمیل در گوگل  و همچنین آموزش نحوه کار با ایمیل، را در سایت قرار داده ایم.
آیا شما هم مشکلات مشابه این چنینی با دوستانتان داشته اید؟ چگونه تفاوت ایمیل و جیمیل را برایشان توضیح داده اید؟

برچسب ها

مهدی ربیعی

مهدی ربیعی هستم، وبلاگ نویس، طراح گرافیک و سایت، علاقه مند به حوزه های تکنولوژی، آموزش، کتاب و فیلم

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
قالب وردپرس