معرفی کتاب

قرآن را واضح بخوانید

خواندن متون عربی قرآن، با قلم های عثمان طه، نیریزی، رشدی و… برای هر کسی به راحتی میسر نیست، تمرین بسیاری میخواهد و چشمان تیزبینی که بتواند کشیدگی حروف را دنبال کند و حرفی را از قلم نیاندازد. معمولا در خانه ها هم بدلیل استاندارد بودن تعداد آیه ها و خطوط و صفحه ها، بیشتر نسخه عثمان طه وجود دارد. قطعا در این بین کودکان بدلیل آشنایی تازه با حروف و کلمات، و سالمندان بدلیل ضعف بینایی، شرایطشان در روخوانی قرآن از دیگران سخت تر است. محصول جدیدی در بازار قرآن ایران تولید شده که تاکید روی روان خوانی و راحت خوانی قرآن دارد، این محصول قرآن واضح نام دارد.

این اواخر که نرم افزارهای قرآنی موبایل، وارد بازار شده اند، کمی مسئله روان خوانی راحتتر شده است، کافی است فقط فونت عربی اش را، به هر فونتی که دوست دارید تغییر بدهید تا چشمانتان با نوشتار عربی، احساس نزدیکی بیشتری کند.حالا قرآن واضح هم راه حل مشابه ای برای این مشکل قدیمی دارد.

متخصصان عرصه هنر و تکنولوژی، دست به دست هم داده اند و قلم (فونت) مناسبی برای راحت خوانی قرآن، برای همه سنین و هر سطح سوادی تولید کرده اند. که هم در زمینه خواندن و هم در زمینه زیبایی حرف تازه ای برای گفتن دارد. نمونه ای از این قلم را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

قرآن واضح

نسخه مورد نظر من احمد نیریزی است، آن را می‌پسندم، اما باید تصحیح‌هایی در آن صورت گیرد، الان در دنیا خیلی جاها یک رسم‌الخط و ترتیب نگارشی معمول شده است، لکن چه اشکالی دارد که یک رسم الخط مخصوص قرآن چاپ ایران باشد؛ الان ببینید قرآن چاپ هند و پاکستان به شیوه خاصی است، جا هم افتاده است، چه لزومی دارد که با رسم الخط عثمان طه حتماً باشد؟ اما ما آن رسم الخط را نوعاً معتبر نمی‌دانیم…

– مقام معظم رهبری / اسفند ۷۲ –

قرآن واضح
بررسی تفاوت این قلم و چند قلم دیگر را در تصویر بالا مشاهده می کنید. قلم اول قلم واضح می باشد.
قرآن واضح
جنس و ظاهر اعراب را در تصویر بالا مشاهده میکنید، اعراب به واضح ترین شکل ممکن قابل خواندن می باشد.

 

و همچنین بخوانید :   جنایت و مکافات

اگر علاقه مند به حفظ قرآن کریم باشید، حتما میدانید که یکی از شرایط قرآنی که باید با آن مطالعه و تمرین کنید سادگی صفحات است، کم بودن یا نبودن حاشیه، و فاقد ترجمه بودن آن است. قرآن واضح غیراز مورد ترجمه، باقی موارد را خوب رعایت کرده است و ذهن شما کمتر درگیر حواشی شده و روی متن اصلی بیشتر تمرکز خواهد کرد.
برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص این کتاب و همچنین خرید آنلاین قرآن واضح به سایت تولید کنندگان قرآن واضح مراجعه کنید.

 

امیدواریم به زودی این قلم، برای تولید نرم افزارهای قرآنی، به همگان عرضه شود. مطمئنا تاثیر بسیار مثبتی روی روان خوانی قرآن خواهد داشت.
نظر شما درباره تولید این محصول قرانی چیست؟ آیا تاثیری در خواندن قرآن توسط شما یا خانواده شما مخصوصا کودکانتان خواهد داشت؟

مهدی ربیعی

مهدی ربیعی هستم، وبلاگ نویس، طراح گرافیک و سایت، علاقه مند به حوزه های تکنولوژی، آموزش، کتاب و فیلم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
قالب وردپرس