معرفی فیلم

معرفی و بررسی فیلم دانکرک / Dunkirk

بررسی آخرین اثر کریستوفر نولان که روایتگر جنگ جهانی دوم است

جنگ به خودی خود، ویران کننده و نابود کننده است، شرایط زمانی سخت تر می شود، که نیروی مغلوب جنگ هم باشی و مشغول فرار، اما راه به جایی نداشته باشی. دانکرک روایتی است حماسی، از یک شکست بزرگ و نا امیدی ای غرق کننده، که تنها  کورسویی از امید نیروی سرپا ایستادن در این ترس دهشتناک را محیا کرده است. امیدی برای بازگشت به خانه.

فیلم جدید کریستوفر نولان، بخشی از جنگ جهانی دوم را روایت می کند، بر خلاف فیلمهای قبلی وی، دارای پیچیدگی خاصی نیست، همه موضوع را از اول و به مرور در اختیار شما قرار می دهد. همین سادگی فیلم شما را دیوانه وار به دنبال داستان می کشاند. صحنه های بی نظیر و فوق العاده فیلم، به گونه ای طراحی شده است که هر سکانس تلنگری به شما می زند و چهره ای جدیدتر از جنگ به شما ارائه می دهد.

داستان دانکرک به برهه ای از تاریخ اشاره دارد که بخشی از ارتش بریتانیا توسط آلمان نازی محاصره شده و راهی برای گریز ندارند، به ناگاه هیتلر دستور توقف حمله را صادر می کند و به مدت سه روز، هیچ حمله ای به نیروهای در حال فرار صورت نمی گیرد. هر چند عده ای معتقدند هیتلر با این کار خود می خواهد به بریتانیا بفهماند که قصد تصرف کشور آنها را ندارد، اما بریتانیا این حادثه فرار بزرگ را نه تنها شکست خود، بلکه پیروزی خود یاد می کند.

بخششی توسط هیتل،ر در شصت کیلومتری تصاحب خاک بریتانیا.

در فیلم دانکرک موسیقی آهنگساز شهیر هانس زیمر شما را یک لحظه به حال خود رها نمی کند و جان شما را به لبتان می رساند. اثر شگفت انگیز هانس زیمر، در همه ترسها، وحشتها و امیدها شما را همراهی خواهد کرد.

و همچنین بخوانید :   Inception / تلقین

dunkirk دانکرک

نولان در داستان دانکرک آدم معمولی ای ندارد. آنطور که نشان می دهد، وی به خوبی حقیقت جنگ را دریافته است، دانکرک نشان می دهد در یک جنگ، همه قهرمانند. چه سربازی نوجوان که در تلاشی اسفبار قصد نجات جان خویش را دارد، چه پیرمرد ماهیگیری که مامور نجات جان سربازان کشورش می شود، همه در جنگ به یک اندازه سهم دارند، همه چیزهایی را از دست می دهند و چیزهایی را بدست می آورند، همه قابل احترام هستند. از ژنرال کهنه کار جنگ، تا سرباز فرانسوی ای که جان هم قطارانش را از داخل کشتی در حال غرق شدن نجات می دهد، همه باری از جنگ بر دوش گرفته اند.

در دانکرک چهره تاریک جنگ را خواهید دید، اما چهره روشن جنگ هم خواهید دید! همانقدر که نا امیدی به ذهن شما هجوم می آورد، به همان میزان امید به شما تزریق خواهد شد، گویا کارگردان تمام تلاش خود را به کار بسته، که جنگ را با تمام خوبی ها و بدی هایش به شما نشان دهد.

اگر قبل از خواندن این یادداشت، این فیلم را تماشا کرده اید لطفا نظر و احساستان را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

برچسب ها

مهدی ربیعی

مهدی ربیعی هستم، وبلاگ نویس، طراح گرافیک و سایت، علاقه مند به حوزه های تکنولوژی، آموزش، کتاب و فیلم

2 نظر در “معرفی و بررسی فیلم دانکرک / Dunkirk”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
قالب وردپرس